Co podać do jedzenia

Faceci zazwyczaj nie myślą o jedzeniu zwłaszcza jeśli w grę wchodzi kawalerski kumpla. Obmyślają strategię gier i konkursów, wymyślają śmieszne akcesoria, na pewno pomyślą o alkoholu ale w kwestii jedzenia zazwyczaj z pomoca musi przyjść kobieca dłoń. Co można szybko i niedrogo przygotować tak aby smakowało imprezowiczom?

Na imprezę w domu proponujemy jedzenie w stylu standing party czyli wiele rodzajów przekąsek, drobnych przegryzek. Moga to być kolorowe koreczki, tartinki, małe kanapeczki. Lista zakupów ogranicza się tu do pieczywa, szynki, sera żółtego a do tego twardych warzyw jak rzodkiewka, papryka, ogórek. Do tego można dołożyć kilka rodzajów sałatek np. z tuńczykiem, z kurczakiem itp. Do alkoholu raczej bardziej będą pasowały przekąski słone niż słodkie, aczkolwiek może znaleźć się na stole dobre ciasto, ciasteczka /niekoniecznie z kremem/ oraz owoce do przegryzania typu winogrona czy truskawki. Mimo, że nie poleca się łączenia słodkości z alkoholem to i tak super pomysłem będzie zamówienie tematycznego tortu z marcepanową figurką kawalera, jego przyszłej żony lub będą tam ogólnie erotyczne elementy. Takimi też gadżetami możecie w ogóle udekorować wasze menu i stół. Do drinków wrzucić kostki lodów w kształcie kobiecego biustu i takie też moga być słomki do picia.

Jeśli zamierzacie spędzić cały wieczór kawalerski w domu, warto przygotować coś na ciepło, bo w nocy żołądki moga już nie pamiętać przekąsek. Dobrze wszystkim zrobi coś w rodzaju gulaszu czy zupy gulaszowej. Może tez być kurczak smażony w piwie. Na koniec każej imprezy zawsze sprawdza się gorący barszczyk z mięsnym krokietem.

Ułatwione zadanie w kwestii jedzenia będą mieć ci, którzy kawalerski będą organizować w plenerze i jednym z punktem programu będzie grill lub ognisko w lesie. Przy ładnej pogodzie to super przerywnik całego intensywnego dnia pełnego atrakcji przygotowanych dla żeniącego się kolegii. Potraw z grilla jest ogromny wybór – moga to być zwykłe kiełbaski, moga być szaszłyki z kurczakiem i warzywami, mogą być wcześniej przygotowane kawałki mięsa typu karkówka czy indyk. Do tego zgrillowane pieczywo i zimne piwko. Po grach typu paintball czy innych męskich grach – będzie to idealny posiłek. Idealny też pod kątem dalszego ciagu wieczoru spędzonego w knajpie.

Menu na wieczór kawalerski musi być zaplanowane aczkolwiek nie musi to być wystawne przyjęcie. Wszystko zależy od tego ile gości się spodziewa pan młody oraz gdzie będzie odbywać się impreza. Jeśli w waszym gronie nie ma faceta z dobra ręką w kuchni – poproście o pomoc wasze drugie połówki lub po prostu zamówcie sprawdzony catering.