Jak się ubrać

To jak się ubrać na wieczór kawalerski to albo kwestie związane z tym, co wypada lub nie wypada na siebie włożyć na taką imprezę albo kwiestie obmyślanego wcześniej planu dopasowanego do całej koncepcji wieczoru.

Jeśli po prostu waszą głowę zaprząta jaki strój pasuje do tej imprezy, to w pierwszej kolejności odrzućcie stroje wyjściowe typu garnitur i wszystko co z nim związane – koszula, krawat, spinki. Takie elementy na pewno nie sprawią, że będziecie się czuć swobodnie. No chyba, że konwencja wieczoru ustalona jest na styl elegancki, może wybieracie się do klubu gdzie obowiązują takie stroje – wtedy nic tylko wybierać i przebierać w szafie w poszukiwaniu jak najbardziej wyjściowego garnituru. Najczęściej chyba jednak faceci wybierają styl bardziej swobodny i luźny. Pasować więc będzie tzw. sportowa elegancja czyli strój nie codzienny typu t-shirt ale też nie wieczorowy. Może to być fajna koszula z długim lub z krótkim rękawem, do tego marynarka, dżinsy i wygodne buty. Mogą być mokasyny lub stylowe tenisówki.

Natomiast jeśli macie jakiś wyjątkowy pomysł na kawalerski dopasujcie do tematu przewodniego stroje dla całej grupy lub przynajmniej jakieś elementy charakterystyczne. Tematem może być wszystko. Można na wzór bawiących się w naszym kraju Anglików wymyślać naprawdę orginalne przebrania z wypożyczalni lub uszyte własnoręcznie. Albo będą to postaci z bajek, albo przebierzcie się za kobiety, za dzieci z pieluszkami i smoczkami, czy też za bohaterów znanych filmów. Inne pomysły ze strojów karnawałowych to kostiumy strażaka czy policjanta. Odwiedzając dobrą wypożyczalnie kostiumów lub garderobę teatralną, z pewnością zainspiruje was to do wymyślenia czegoś oryginalnego. Jeśli budżet na to nie pozwala – możecie poprzestać na jakiś małych, wyróżniającyh was elementach. Niech to będą rogi diabełka, czy aureola aniołka, śmieszne okulary, peruki, czy kowbojskie kapelusze.

Bardzo popularnym ostatnio motywem na wieczorach kawalerskich są śmieszne koszulki z nadrukiem. To niewielki koszt a z daleka będziecie widoczni i każy będzie wiedział że to nie byle jaka impreza. Pomysły na nadruki są dowolne – „Ostatni wieczór ..”, Wieczór kawalerski..”, „Pożegnanie…”, „Game over”, „Koniec wolności” lub cokolwiek co wam przyjdzie do głowy. Można też panu młodemu dać koszulkę z innym, jakimś wyróżniającym go napisem, a dla reszty chłopaków zrobić inne ale jednakowe. Tylko o takich strojach pomyśleć należy odpowiednio wcześniej aby zdążyć zamówić T-shirty dla wszystkich.