Zabawy, zwyczaje, konkursy

Organizując wieczór kawalerski warto zasięgnąć wiedzy o śmiesznych zabawach czy konkursach dla przyszłego pana młodego, Wiele zależy od tego gdzie będzie odbywał się taki wieczór. Konkursy, zabawy czy zadania dla kawalera najlepiej będzie się rozgrywało w domu. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyście właśnie w domu rozpoczęli imprezę. Potem można się przenieść do knajpy.

Zabawą świetnie sprawdzającą się zarówno na kawalerskich jak i panieńskich jest quiz poznania się. Odpowiednio wcześniej organizator układą listę pytań i prosi o odpowiedzi narzeczoną. Następnie te same pytania wkłada do worka czy balona i podczas imprezy, pan młody musi losować i odpowiadać na pytania. Waszym zadaniem jest weryfikowanie zgodności odpowiedzi i ewentualne obmyślenie nagród lub kar. Wersją bez udziału pani młodej może być wasza seria np. intymnych pytań i zmuszenie do odpowiedzi kawalera. Można też przygotować jakieś śmieszne wierszyki czy dowcipy nawiązujące do ślubu i małżeństwa i serwowwać je podczas wieczoru. Moga one też znajdowac się rozwieszone na ścianach czy być ukryte w prezencie dla młodego. Istnieją też śmieszne gry planszowe typu „Alkochińczyk” lub „Euroflaszka”. To gry z przymrużeniem oka a nazwy mówią same za siebie. Tylko najabrdziej wprawieni są w stanie dotrwać do końca z podniesioną głową! Innym pomysłem na świetną zabawę połączoną z konkursem będzie karaoke. Można go również zorganizować w domu, wystarczy odpowiedni program na komputerze i ustalenie repertuaru.

Jakiś przyjęty zestaw zwyczajów na wieczór kawalerski jeszcze wydaje się nie istnieje. To i tak dość nowa forma rozrywki przed ślubem u nas. Natomiast z pewnością coraz modniesjze stają się różngo rodzaju konkurencje i konkursy „w terenie” organizowane w ten dzień i wieczór. Może to być bitwa laserowa czy paintball. Mogą to być wyścigi gokartów, zabawa w strzelnicy czy nawet w kasynie. Wszystkie tego rodzaju gry opierają się na rywalizacji a mężczyźni to przecież uwielbiają. Dlatego też w ciemno można tego rodzaju pomysł realizować a na pewno kawalerowi będzie się podobało dążenie do wygranej. Zwłaszcza, że możecie ustalić naprawdę atrakcyjną nagrodę, o którą będzie warto zawalczyć. A przynajmniej niech do będzie dyplom przygotowany wcześniej czy też medal.